توری شید چیست؟ معرفی توری سبز سایبان یا شید گلخانه، فروش توری سایبان سبز یا توری شید گلخانه:

توری سبز سایبان یا توری شید گلخانه محصولی است که با هدف جلوگیری از تابش بیش از حد نور خورشید و ایجاد سایه در محیط های مختلف از جمله حیاط ساختمان، پارکینگ خودرو، تراس و بالکن، گلخانه ها، باغات کشاورزی، استخر پرورش ماهی، محیط های دامداری، کارگاه های ساختمان سازی و غیره استفاده می شود.

کارخانجات آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور آماده فروش و ارسال محصولات خود به شما مشتریان عزیر در سراسر کشور می باشد.

 

انواع توری های سایبان (شید):

توری سایبان یا شید یکی از انواع توری می باشد که در عرض ها وتراکم های مختلف تولید می شود. منظور از تراکم توری سایبان میزان سایه اندازه یا نرخ سایه پراکنی توری شید است به عبارت دیگر تراکم توری مشخص می کند که توری تا چه میزان جلوی عبور نور خورشید را میگیرد و چه میزان سایه در برابر آفتاب ایجاد میکند. به این صورت که هرچه میزان تراکم شید بیشتر باشد نور کمتری از آن عبور میکند و سایه ی بیشتری ایجاد می کند. عرض ها و تراکم های موجود در بازار برای توری سایبان به شرح زیر است:

توری سایبان 90 درصد سایه  ( وزن هر متر مربع : 120+- 10 گرم)

توری سایبان 80 درصد سایه ( وزن هر متر مربع : 100+- 10 گرم)

توری سایبان 50 درصد سایه ( وزن هر متر مربع : 65+- 5 گرم)

توری سایبان 30 درصد سایه ( وزن هر متر مربع : 55+- 5 گرم)

عرض های موجود: 1/5 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 8 - 10 متر

طول رول ها : 50 متر

رنگ عمومی: سبز

دریافت لیست قیمت توری سبز گلخانه (توری شید گلخانه)

در فصل های گرم سال به خصوص تابستان دمای هوا به قدری بالا و آزاردهنده است که گاهی حتی کولرها نیز به تنهایی پاسخگو نیستند. برای رفع این مشکل می توان با ایجاد سایه و جلوگیری از تابش بیش از حد نور خورشید به ساختمان و به خصوص کولر از شت گرمای هوا کاست. بهترین راه برای ایجاد سایه در محیط هایی مانند حیاط ساختمان،  پارکینگ خودرو، تراس و بالکن، گلخانه ها، باغات کشاورزی، استخر پرورش ماهی، محیط های دامداری، کارگاه های ساختمان سازی و غیره استفاده از توری سایبان یا همان شید گلخانه می باشد. اگر خاطرتان باشد در قدیم با استفاده از حصیر همین کار را انجام می دادند اما حصیر شکننده بود و خیلی زود شکل اصلی خود را از دست ی داد و همچنین وزن نسبتاً بالای آن باعث شد تا کم کم استفاده از آن منسوخ شود. امروزه به عرضه توری های سایبان یا شید در بازار ایجاد سایه در محیط های مختلف بسیار راحت شده است. توری سایبان یا شیدگلخانه به وسیله ی رشته های نازک الیاف تولید می شود  که جنس آن پلی اتیلن است. توری ها به گونه ای تولید می شوند که در برابر اشعه UV مقاوم هستند.

توری سایبان یکی از ابزارآلات مهم در صنعت کشاورزی می باشد. اما به خاطر جنس انعطاف پذیر و همچنین قیمت مقرون به صرفه آن علاوه بر کشاورزی در صنایع دیگر نیز کاربردهای زیادی دارد.

 

جالب است بدانید که این محصول با نام های مختلفی در بازار و صنایع مختلف شناخته می شود از جمبه به نام های تور سایه انداز، راشل گلخانه ای، توری شید گلخانه، تور سبز، توری شیدینگ و ...

رنگ عمومی که توری سایبان تولید می شود رنگ سبز است اما با توجه به نوع کاربرد (مثلا برای هر گیاه  رنگ خاصی بهتر جواب می دهد) در رنگ های دیگر نیز تولید می شود رنگ هایی که توری سایبان تولید می شود عبارتند از : سفید، مشکی، قرمز و...

زمانیکه نور خورشید به توری سایبان می تابد، توری سایبان با فیلتر کردن بخشی از اشعه ی نور خورشید باعث پایین آمدن دمای هوای گلخانه می گردد و محیط گلخانه را خنک می کند. همانطور که می دانید اشعه ی مادون قرمز نور خورشید که با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست، زمانیکه وارد گلخانه می شود قادر به انعکاس مجدد نیست و در محیط گلخانه حبس می شود و اثر مخربی بر گیاهان داخل گلخانه خواهد گذاشت.  به دلیل اینکه در تولید توری های سایبان از مواد آنتی یو وی استفاده میشود این مزیت را دارند که در برابر اشعه ی ماورابنفش خورشید که می تواند تاثیرات مخربی داشته باشد، مقاوم هستند. که خود این مسئله باعث طول عمر این محصول می شود. همچنین وجود مواد آنتی یو وی در این محصول باعث می وشد تا در برابر ماده های شیمیایی و همچنین خوردگی مقاومت داشته باشند.

توری های سایبان معمولاً با UV بین 6 تا 10 درصد تولید می شوند که باعث می شود تحمل توری سایبان را تا دمای 60 درجه بالا ببرد البته این میزان تحمل دما به شرایط جوی محیطی که توری در آن نصب شده نیز دارد.

روش اصولی این است که توری های سایبان را در محیط بیرونی گلخانه نصب کنند اما بسته به شرایط گاهی توری ها در داخل کلخانه نیز نصب می شوند. اما در نظر داشته باشید زمانیکه توری شید در محیط بیرونی گلخانه نصب می شود توانایی آن در کاهش دما بسیار بیشتر از زمانی است که توری داخل محیط گلخانه نصب شود. نکته ی دیگر اینکه اثر پوشش توری سایبان معمولا برای سقف گلخانه می باشد و نصب توری روی دیوارهای گلخانه خیلی اثر پوششی نخواهد داشت.

مشخصات توری سایبان:

با توجه به اینکه توری سایبان کاربردهای گسترده و متنوعی در محیط های مختلف دارد، مدل تولیدی آن مدل های استاندارد و متنوعی هستند، اما این نکته د رمورد توری سایبان حائز اهیمت است که توری سایبان را میتوان به صورت سفارشی و با توجه به نیاز مشتری تولید نمود و این ویژگی است که این توری را متمایز می کند. ویژگی های مختلف توری سایبان از جمله رنگ توری، تراکم بافت، عرض، طول از جمله ویژگی هایی است که مشتری می تواند بسته به نوع استفاده آن را تغییر دهد و طبق نیاز مشتری تولید شود.

توری شید در عرض های مختلفی قابل تولید است ، عرض های موجود شامل: 1/5 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 8 - 10 متر است که معمولا در یکی از این سایزها تولید می گردد. طول استاندارد تولید توری گلخانه 50 متر است و اکثر توری ها در رول های 50 متری تولید و عرضه می شوند اما طول رول نیز بنا به سفارش مشتری قابل تغییر است.

درصد سایه اندازی توری سایبان:

درصد سایه اندازی توری های سایبان مقادیر مختلفی می تواند باشد که درصدهایی که رایج عبارتند از 30،50،80،90 . به این صورت که اگردرصد سایه اندازی یک توری 90 درصد باشد آن توری،90 درصد از نور خورشید را گرفته و فقط 10 درصد از نو خورشید از آن عبور می کند.

در تولید توری های شید گلخانه، مواد آنتی uv به کار می رود که باعث می شود این محصول مقاومت بالا در برابر اشعه های ماورا بنفش نور خورشید داشته باشد و در نتیجه محصول عمر و دام بالایی خواهد داشت. شیدهای گلخانه آرکاتور بافت حلقوی دارند. 

شید گلخانه از نظر مواد اولیه می تواند از یکی از این دو ماده تولید شده باشد : 1) مواد پلی اتیلن 2) مواد پلی پروپیلن

توری های تولید شده با ماده پلی اتیلن سبک وزن هستند و مقامت خوبی در برابر پاره شدن دارند.

توری های تولید شده با ماده پلی پروپیلن سنگین وزن هستند و بیشتر مناسب استفاده در فصول سرد سال هستند.**

ویژگی ها و موارد استفاده از شبکه توری سایبان (شید سایه انداز گلخانه):

-صرفه جویی در مصرف انرژی 

-محافظت نایلون گلخانه در برابر نور شدید آفتاب 

-تنظیم نور گلخانه ها برای تولید انواع گل ها و صیفی جات در فصول مختلف سال

-جلوگیری از تبخیر آب و خشکی گیاهان هم در محیط گلخانه هم در فضاهای باز

-جلوگیری از آفتاب سوختگی با توری سایبان (شیدگلخانه)

-حفظ برخی درختان، شکوفه ها و محصولات از تابش شدید آفتاب که منجر به سوختن آن می گردد

-حفظ گل و میوه درختانی همچون پسته که با ایجاد سایه، سبب افزایش کیفیت و کمیت محصول میگردد

-جلوگیری از سوختن پوست میوه هایی مانند انار و حفظ کیفیت میوه

-محافظت در برابر شرایط نامساعد جوی مانند برف، باران، طوفان، تگرگ و ... در فصل زمستان

-حداقل 5 سال عمر مفید

 کاربردهای خاص و متفاوت توری سایبان:

 همانطور که قبلاً اشاره کردیم رایج ترین کاربرد توری های سایبان یا شید گلخانه در کشاورزی، باغداری منازل است اما جالب است بدانید این محصول به خاطر ویژگی های منحصر بفردی همچون قیمت مناسب، عمر نسبتاً بالا و وزن سبکب که دارد کاربدهای مختلف دیگری نیز در زمینه های گوناگون دارد. به عنوان مثال در شیلات و استخرهای پرورش ماهی یکی از عوامل مهم برای رشد و زایش بهینه ماهیان و جلوگیری از تبخیر و آلودگی آب استفاده از توری سایبان است، و یا در صنعت ساختمان سازی از این توری برای ایجاد ایمنی در اطراف ساختمان های بلند و چند طبقه استفاده میشود. در صنایع تولیدی نیز برای ایجاد سقف انبارهای موقت، بهترین گزینه استفاده از توری های سایبان شید است. پارکینگ های خودرو نیز که شرایط ساخت سقف را ندارند با استفاده از توری های شیدگلخانه می توانند سایه ی مناسب برای حفظ خودروها از تابش آفتاب را ایجاد نمایند. همچنین در صنایع بسته بندی از توری های راشل برای حمل و جابجایی محصولاتی مانند پیاز، سیب زمینی، پرتقال و سایر مرکبات استفاده می شود. ساخت کیسه های نگهداری خرما برای درختان نخل نیز یکی دیگر از کاربردهای این توری است.در آپارتمان ها نیز استفاده از توری شید گلخانه برای ایجاد فضای مناسب در بالکن و جلوگیری از دید محیط پیشنهاد می شود.

 

شرکت آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب ایران می باشد. شما مشتری محترم میتوانید برای دریافت لیست قیمت کامل محصولات آرکاتور و یا اطلاع از شرایط دریافت نمایندگی به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی

تماس با ما