انتقال به اول سایت

سوالات متداول

یکی از سوالات مهم و پرتکرار در مورد توری پلاستیکی این است که آیا این توری های پلاستیکی زیر نور آفتاب خراب می شوند یا خیر؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

در مورد توری های پلاستیکی باید گفت که در صورت وجود ماده ی یو وی در تولید، این توری ها در مقابل آفتاب مقاوم خواهند بود همچنین یو وی باعث نرم شدن توری می گردد. توجه کنید که ماده ی یو وی از خود پلاستیک قیمت بسیار بالاتری دارد و میزان آن در توری های مختلف متفاوت است. داشتن یو وی یکی از عوامل مهمی است که باعث بالارفتن عمر تور پلاستیکی می شود اما همانطوز که گفتیم قیمت آن را هم بالاتر می برد.

نکته ی دیگر اینکه ندازه ی چشمه های توری نیز در قیمت آن تاثیرگذار است به این صورت که هرچه توری چشمه های بزرگتری داشته باشد، ضخامت آن بیشتر خواهد شد و در نتیجه وزن بیشتر و مقاومت بالاتری خواهد داشت که ظبیعتاً قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

اینکه در تولید توری پلاستیکی از چه نوع پلاستیکی استفاده شود نیز مهم است ممکن است توری ها از مواد نو یا از مواد بازیافتی تولید شده باشند. دقت کنید که اگر در توری مواد ناخالص وجود داشته باشد (در اثر استفاده از مواد بازیافتی) توری خیلی زود خشک شده، ترک میخورد و می شکند. مخصوصاً قسمت هایی از توری که به داربست متصل می شوند آسیب پذیر تر هستند و زودتر می شکنند.

 

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

مزایای استفاده از ورق پانچ یا توری مشبک:

یکی از انواع مختلف توری های فلزی که در صنعت کاربرد زیادی دارد توری مشبک یا همان ورق های پانچ شده است. توری مشبک یک سری ویژگی های منحصر به فرد دارد که این ویژگی ها باعث شده استفاده ز آندر موارد مختلف مزایایی داشته باشد. حتما می پرسید چه مزایای؟ در اینمطلب قصد داریم شما را با مزایای استفاده از ورق های پانچ آشنا کنیم با ما همراه باشید:

1-یکی از مهم ترین قابلیت های توری مشبک قابلیت و انعطاف بسیار بالای آن در کارهایی نظیر جوشکاری، خمکاری، فرم دهی و برش کای است. 

2- این توری ها ماندگاری بسیار بالایی دارند به طوریکه می توانند برای نسل های بعدی هم باقی بمانند.

3- تولید ورق های پانچ به گونه ای است که آنها را می توان از ضایعات نیز ساخت.

4- توری های مشبک اکثراً به شکلی تهیه می شوند که قابلیت بازیافت به صورت کامل را دارند که این مطلب اهمیت زیادی در حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلوده کردن آن دارد.

5- این توری ها در سایزها و ضخامت های مختلف و متنوعی تولید می شوند و دست شما را ابرای انتخاب با توجه به نیازتان باز می گذارند.

6- یکی دیگر از مزایای مهم این محصول راحتی نصب و تعمیرات آن است.

با توجه به مزایای فوق می توان گفت این محصول با نصب راحت، انعطاف پذیری زیاد، عمر بالا و حفظ محیط زیست یکی از گرینه های مناسب در پروژه های ساختمانی و به خصوص صنعتی می باشد.

 

برای خرید محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

نکات نگهداری و مراقبت از توری سایبان:

در مطالب قبلی به معرفی کامل توری سایبان یا همان شید گلخانه ( از اینجا ببینید: توری سایبان (شیدگلخانه) چیست؟) پرداختیم و در مطلبی دیگر چند نکته ی مهم در مورد نگهداری از توری سایبان در زمستان بیان نمودیم (از اینجا ببینید: نکات نگهداری از توری سایبان در زمستان) در این مطلب قصد داریم به نکات کلی تری در مورد نگهداری و مراقبت از توری سایبان بپردازیم تا با استفاده از این نکات طول عمر توری سایبان را افزایش دهیم با ما همراه باشید:

1-اگر توری سایبان را برای پوشش گلخانه استفاده می کنید بهتر است که روی سقف گلخانه آن را نصب نمایید تا هم از پلاستیک سقف محافظت شود و هم وجود پلاستیک زیر توری سایبان باعث شود توری مورد ساییدگی قرار نگیرد.

2-اگر برای نصب توری نیاز به استفاده از سیم یا لوله های فلزی دارید بهتر است سیم ها روکش دار و لوله ها دارای روکس پلاستیکی باشند تا سطح فلزی آنها باعث پارگی توری سایبان نشود

3-در صورت نیاز به شستشوی توری سایبان حتما آن را روی زمین پهن نموده و با یک اسفنج یا برس نرم و ماده ی شوینده ضعیف آن را به آرامی بشویید.

4-یکی از موارد آسیب رسان به توری های سایبان مجاورت آنها در معرض مواد شیمیایی مانند گوگرد، آهک، بنزین، روغن  و .. است تا حد امکان توری را از این مواد دور نگه دارید.

5-زمانی که نیازی به نصب توری ندارید و آن را جمع آوری نموده اید، به صورت منظم تا کنیدو در مکانی دور از نور خورشید و رطوبت نگه داری نمایید.

6-برای اینکه مواردی مثل برگ درختان، آب و .. روی توری نماند بهتر است آن را بصورت شیب دار نصب کنید تا هرآنچه روی آن می ریزد به سمت پایین انداخته شود.

7-در نصب توری های سایبان حتما از بست های استاندارد و یا گیره های مخصوص نصب شید استفاده کنید.

8-توری ها را بصورتی نصب کنید که حتی الامکان هیچ گونه تماسی با اجسام فلزی یا تیز و برنده نداشته باشند.

9-در اندازه گیری اولیه ابعاد مورد نیاز و برش توری دقت نمایید تا مجبور نشوید به علت کوتاه بودن توری آن را بکشید و موجب پارگی آن شوید.

 

 

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات  آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

 

دمای ایده آل برای گلخانه ها:

از جمله موارد مهمی که در حفظ و بهبود عملکرد گیاهان گلخانه تاثیر بسزایی دارد دمای محیط گلخانه است که قصد داریم در مطلب به آن بپردازیم با ما همراه باشید:

برای کاهش دمای گلخانه بهترین گزینه استفاده از توری های سایبان با درصد سایهاندازی مختلف با توجه به نوع گیاه است که تابش نور خورشید را تعدیل کند. مورد دیگری که می تواند در این کمک کند استفاده از پنجره های سقفی اتوماتیک در گلخانه است. با توجه به اینکه هوای گرم وزن کمتری نسبت به هوای سرد دارد و به بالای گلخانه می رود این پنجره ها می توانند کارساز باشند.

تحقیقاتی که در مورد تاثیر استفاده از شید یا سایبان در گلخانه انجام شده است نشان می دهد که توری سایبان می تواند بر کیفیت محصولات گلخانه ای تاثیر بسزایی داشته باشد برای مثال استفاده از تور سایبان در گلخانه های کشت گوجه فرنگی باعث افزایش کیفیت محصول بخصوص در فصول گرم سال می شود.

تحقیقات نشان داده است که استفاده از شید و توری های سایبان نقش بسزایی در جلوگیری از پوسیدگی شکوفه های گوجه فرنگی دارد.

همچنین تحقیقات نشان می دهد گلخانه هایی که از توری سایبان استفاده نمیکنند درصد زیادی از میوه ها ( حدوداً 35 درصد) پوست شان ترک می خورد این در حالی است که در گلخانه هایی که از شید یا توری سایبان استفاده شده این درصد به 25 الی 29 درصد کاهش می یابد. این مسئله به خودی خود می تواند اهمیت بالای استفاده از توری های سایبان در گلخانه ها را نشان دهد که چگونه می توان میزان ضایعات محصول را کاهش داد. و نکته ی مهم این که میزان ترک خوردگی پوست میوه ی محصولات را در بدون کاهش اندازه ی میوه ها کاهش می دهد.

 

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

 

توری سایبان را چگونه نصب کنیم؟

در مطالب قبلی به معرفی کامل توری سایبان پرداختیم (توری سایبان (شیدگلخانه) چیست؟) تا زمان خرید و انتخاب توری سایبان بتوانید نکات مهم را رعایت نمایید و مناسب ترین محصول با توجه به هدف خود را انتخاب کنید. پس از خرید توری سایبان نوبت به نصب آن می رسد. یکی از عوامل بسیار مهم که بر طول عمر مفید و ماندگار یتوری شید یا سایبان تاثیرگذار است نصب اصولی و صحیح آن می باشد. فیلم آموزش نصب آسان توری سایبان را از اینجا ببینید: خودت به راحتی توری سایبان را نصب کن

امروز در این مطلب به معرفی دو روش دیگر در نصب توری سایبان می پردازیم تا بتوانید بهترین روش متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید، با ما همراه باشید:

1-نصب توری سایبان با کلیپس یا گیره های مخصوص

کلیپس های مخصوص نصب توری سایبان یکی از محصولات بسیار کاربردی هستند که نصب توری را بسیار آسان نموده اند  نصب توری با استفاده از کلیپس بدین گونه است که ابتدا باید لبه ی توری را در قسمت نری گیره قرار دهید و سپس مادگی گیره را روی آن گذاشته و محکم فشار دهید تا در هم چفت و محکم شوند. کلیپس ها را با توجه به طول و عرض توری سایبان در فواصل مناسب از هم نصب کنید. معمولا فاصله ی نیم متری یا نهایتاً یکی متری بین هر دو کلیپس مناسب است. کلیپس ها هر یک سوراخی دارند که برای نصب با استفاده از سیم بکسل یا بست پلاستیکی در نظرگرفته شده

2- نصب توری سایبان با استفاده از قفل نایلون (لاکینگ) و فنر:

همانطور که می دانید در نصی توری های پشه ای نیز از لاکینگ و فنر استفاده می شود. نصب با کمک لاکینگ و فنر باعث می شود توری سایبان استحکام بالایی داشته باشد و توری صاف و یکدست بدون چین خوردگی نصب شود. استفاده از لاکینگ و فنر روش آسان و سریع برای نصب توری است، بخاطر وجود آلیاژ از زنگ زدگی آن جلوگیری می کند و همچنین از پارگی توری نیز جلوگیری می شود.

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

.

توری سایبان مونوفیلامنت چیست؟

در مطالب قبلی به معرف یکامل توری سایبان، کاربرد ها و مزایای آن پرداختیم (از اینجا بخوانید:توری سایبان (شیدگلخانه) چیست؟)

بافت به شیوه ی مونوفیلامنت یکی از روش های تولید توری سایبان است که امروز در این مطلب به معرفی آن می پردازیم، با ما همراه باشید:

توری سایبان مونوفیلامنت به وسیله ی رشته ای از نخ های محکم و اکسترود شده در تار و پود بافته و تولید می شود. این روش تولید به دلیل استفاده از فناوری های جدید باعث می شود توری سایبان مقاومت و کیفیت بسیار بالایی داشته باشد.به همین دلیل توری های تولید شده به این روش گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در شرایط سخت آب و هوایی، محیط های بیرونی و فضای خارجی گلخانه ها هستند. توری های مونوفیلامنت نسبت به توری های مونوتیپ مقاومت و ماندگاری بالاتری دارند و برای محیط هایی که آفتاب با شدت بالا و طولانی مدت می تابد عمر بالاتری خواهند داشت.

مقاومت و استحکام بالای توری های مونوفیلامنت آن را به گزینه ای مناسب برای حصارکشی در زمین های کشاورزی و استخرها تبدیل نموده است که می تواند در برابر فشارهای باد مانند بادشکن عمل کند.

به دلیل نوع بافت و فناوری خاص تولید این محصول نسبت به توری های مونوتیپ قیمت بالاتری دارد اما در دراز مدت خید آن به صرفه تر است چرا که عمر و دوام بالاتری خواهد داشت. این توری در تابستان به عنوان سایبان و در زمستان برای حفاظت از درختان در برابر سرما و بارش های سنگین قابل استفاده است. با توجه به اینکه این توری ها از نخ های اکسترود شه بافته شده اند مقاومت کششی بالاتری دارند 

 

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

الزام استفاده از توری ایمنی ساختمان:

همانطور که می دانید در ساخت و ساز استفاده از تجهیزات ایمنی از جمله توری ایمنی ساختمان الزامی است که در قانون کار و همچنین شرایط شرکت های بیمه به تاکید قید شده است. اما چرا این مسئله تا این اندازه مهم است. توری ایمنی معمولاً دور ساختمان کشیده می شود و یا فواصل بین طبقات  به شکل افقی نصب می شوند .امروز در این مطلب به دلایل اهمیت و الزام استفاده از توری های ایمنی ساختمان می پردازیم، با ما همراه باشید:

1-حفاظت از جان افراد :

حتما شما هم زمانیکه از کنار یک کارگاه ساختمانی یا ساختمان های بلند در حال ساخت عبور کرده اید به تابلوهایی با این مضمون برخورده اید که خطر سقط اجسام سنگین جود دارد. دلیل این مسئله آن است که در این گونه ساختمان ها همیشه احتمال سقوط مصالح ساختمانی مانند میلگرد، تیرآهن آجر و بلوک های سیمانی وجود دارد. که در صورت برخورد با افراد یا اشیا می تواند خسارت و آسیب های جانی و مالی سنگینی ایجاد نماید. به همین دلیل کارفرما ملزم است برای حفاظت از جان عابرینی پیاده و همچنین وسایل نقلیه ای که از کنار ساختمان میگذرند توری ایمنی ساختمان را نصب نماید.

علاوه بر عابرین پیاده و وسایل نقلیه، کارگرانی که در ساختمان کار می کنند به خصوص در ارتفاعات بالا در معرض سقوط و آسیب هستند . توری ایمنی می تواند این خطر را تا حد زیادی کاهش دهد. با نصب توری ایمنی به راحتی می توان از تلفات جانی ناشی از این حوادث جلوگیری کرد. توری ایمنی از پرت شدن افراد جلوگیری می کند و یا حداقل از شدن ضربه کم میکند. به عبارت دیگر با هزینه ای نسبتاً کم از هزینه های بزرگتر که به دلیل حوادث اینچنینی ایجاد می شوند پیشگیری می شود.

2-کاهش هزینه های کارفرما:

علاوه بر حفظ جان افراد و جلوگیری از خسارت مالی و جانی که مهمترین هدف نصب توری ایمنی است، همچنین در ساخت و ساز زیاد پیش میاد که به دلیل سقوط ناخواسته ی مصالح، مثلاً کیسه های سیمان یا گچ، و پاره شدن گونی، کل مصالح از دست رفته و به هدر می روند.اما زمانیکه توری ایمنی نصب شده باشد می تواند با کاهش شدت ضربه، از پارگی کیسه ها جلوگیری کند و اینچنین با هزینه ای کم که بابت نصب توری ایمنی داده می شود از اتلاف هزینه های گزاف جلوگیری شود.

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

یکی از توری های پر استفاده توری کیسه خرما است که در مناطق دارای نخلستان استفاده ی وسیعی از آن می شود. توری کیسه خرما به صورت تخصصی در بازار موجود است اما همچنین می توان توری سایبان را به کیسه خرما تبدیل نمود در این مطلب با ما همراه باشید تا نحوه انجام این کار را متوجه شوید:

منافذ توری سایبان با درصد سایه اندازی 30 درصد نسبت به توری های با درصد بالاتر، بازتر هستند و بافت این توری ها تقریبا مشابه توری هایی است که برای تولید کیسه های راشل (که در بسته بندی محصولاتی مانند پیاز و سیب زمینی و .. از آن استفاده می شود) استفاده می شود. از کاربردهای مهم توری های راشل استفاده از آن به عنوان کیسه خرما برای حفاظت از خوشه های خرما روی درخت و همچنین بسته بندی و حمل آنها پس از برداشت است. هدف از استفاده ی کیسه خرما حفظ میوه ی درخت از آسیب هایی مانند زنبور، پرندگان و گرد و خاک است. توری های سایبان یا همان شید با درصد سایه اندازی 30 درصد را می توان در اندازه ی مورد نظر برش داد و به صورت کیسه به هم دوخت و دو سر انتهایی آن جایی برای عبود طناب یا بند تعبیه کرد که پس از انداختن روی خوشه خرما دو سر آن را با طناب کشید و محکم نمود و مجدداً به راحتی باز نمود.

با توجه به وجود مواد آنتی یو وی در توری های سایبان استفاده از این محصول به عنوان محافظ خوشه های خرما علاوه بر اینکه توری ها را در برابر آفتاب مقاوم و عمر مفید آنها را زیاد می کند، باعث میشود از شدت تابش آفتاب کاسته شود و خرما به اندازه مناسب آفتاب دریافت کند.

 

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات  آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

 

تأثیر توری سایبان در کشت آلوئه ورا:

همانطور که می دانید توری سایبان به خصوص در سال های اخیر کاربرد گسترده ای در صنایع کشاورزی پیدا کرده و روز به روز این کاربرد بیشتر نیز می شود در مطالب قبلی به مزایای توری سایبان از زوایای مختلف و برای گیاهان مختلف پرداختیم که از لینک های زیر می توانید آنها را مطالعه بفرمایید:

تأثیرات تور سایبان بر گیاهان مختلف

جلوگیری از آفتاب سوختگی درختان با توری سایبان

تاثیر توری سایبان بر کیفیت میوه انگور

تاثیرات تور سایبان بر کیفیت گیاهان زینتی

در ادامه ی مطالب فوق امروز در این مطلب قصد داریم به بررسی تاثیرات توری سایبان در کشت گیاه آلوئه ورا بپردازیم، با ما همراه باشید:

گیاه آلوئه ورا که در صنایع غذایی، دارویی و .. کاربرد وسیعی دارد، کشت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. آلوئه ورا بیشتر در مناطق خشک کشت می شود و گیاهی سازگار با شرایط سخت آب و خاک است. با توجه به اینکه تکثیر این گیاه از طریق بذر انجام نمی گیرد تکثیر و نگهداری از آن بسیار با اهمیت می باشد و کشت آن نیازمند اصول خاص خود و ساخت فضایی مجهز می باشد.

با استفاده از توری سایبان در کشت این گیاه موجب می توان رطوبت محیط را تا حدی کنترل نمود و باعث افزایش رشد آن شد. همچنین با توجه به اینکه یکی از فاکتورهای مهم در رشد این گیاه است توری سابان می تواند با متعادل نمودن میزان تابش نور خورشید، رشد این گیاه را بهبود بخشد. به علاوه توری سایبان می تواند حافظ بدنه ی گیاه در برابر تنش های محیطی باشد.

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات  آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

اگر محیط کشت گیاه آلوئه ورا حرارتی بیش از حد استاندارد دریافت کند زمینه برای حمله ی انواع ویروس، قارچ و باکتری به گیاه به وجد می آید و عمر مفید گیاه و رشد آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

بطور خلاصه می توان گفت استفاده از توری سایبان در کشت این گیاه با ارزش و البته نصب صحیح آن باعث می شود تا گیاه محصول بیشتر و بهتری بدهد و در نتیجه سود کشت کار نیز افزایش یابد.

 

 

تابش نور بر رشد گیاهان گلخانه ای چه اثراتی دارد؟

در مطالب قبلی به بررسی تاثیر توری سایبان بر گیاهان مختلف پرداختیم ( از اینجا ببینید: تاثیر توری سایبان بر گیاهان مختلف) در این مطلب به یکی از عوامل مهم در رشد گیاهان گلخانه ای می پردازیم با ما همراه باشید:

یکی از عوامل مهم در رشد گیاهان گلخانه ای فتوپریودیسم است. فتوپریودیسم به معنای مدت زمان تابش نور یا طول دوره ی زمانی نور می باشد. این عامل تاثیر مهمی در رشد گیاهان گلخانه ای به خصوص آن دسته از گیاهان که جز گروه گل های شاخه بریده هستند، دارد. مدت زمان تابش نور و تاریکی می تواند تعیین کننده مواردی مانند میزان رشد گیاه، ریشه دهی آن، زمان گل دهی و جوانه زدن بذرها باشد.

گیاهان از لحاظ تاثیر پذیری از طول دوره ی زمانی نور به 3 دسته تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

1-گیاهان روز کوتاه: این دسته از گیاهان برای رشد و گل دهی به بازه زمانی کمتر از 12 ساعت تابش نور نیاز دارند و به عبارت دیگر بیشتر از نور به تاریکی نیاز دارند  با توجه به اینکه در کشور ما روزهای تابستانی طولانی هستند باید از ابتدا نوع گیاه و میزان نیاز آن به بازه ی زمانی نور به درستی تشخیص داده شود تا گیاه رشد مطلوب خود را داشته باشد. به همین دلیل برای رشد بهتر و زایش این گیاهان نیاز به استفاده از توری سایبان (شید) با درصد سایه دهی بالا است تا با ایجاد سایه روی گلخانه و کم کردن طول دوره ی زمانی تابش نور گیاه بتواند به اندازه ی نیاز خود نور ببیند و گل دهی مطلوبی داشته باشد.

2- گیاهان روز بلند: گیاهان روزبلند برای رشد و گل دهی به بازه ی زمانی بین 10 تا 14 ساعت نیاز دارند. به عبارت دیگر گیاه زمانی جوانه می زند و گل می دهد که بازه ی زمانی شب کوتاه باشد به همین علت در برخی موارد ایجاد نور مصنوعی برای این گیاهان به خصوص در شب های طولانی زمستانی ضروری است. البیته در فصل های گرم سال نیز استفاده از توری های سایبان (شید) با درصد سایه اندازی کم با هدف کاهش دما ضروری است.

3- گیاهان روزخنثی یا بی تفاوت: این نوع گیاهان همانطور که از نامشان مشخص است به مدت تانبش نور هیچ گونه حساسیتی ندارند و تمام فصول سال گل می دهند از این جهت گزینه ای مناسب برای داخل منزل می باشند. میوه هایی مانند طالبی، و سبزیجاتی مانند فلفل دلمه، خیارسبز و همچنین گوجه فرنگی نیز نسبت به طول مدت نور بی تفاوت هستند و فتوپریودیسم بر رشد و میوه دهی آن ها بی تاثیر است. البته در فصل های گرم استفاده از توری سایبان برای کاهش دمای محیط کشت این گیاهان ضروری است.

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

عوامل موثر بر قیمت توری سایبان:

همانطور که در مطالب قبلی مطالعه نمودید به معرفی توری سایبان پرداختیم ( از اینجا ببینید:توری سایبان (شیدگلخانه) چیست؟) یکی از موراد مهم و مرتبط با توری های سایبان قیمت این محصولات است که در این مطلب قصد داریم به عوامل موثر بر قیمت آن بپردازیم تا انتهای این مطالب با ما همراه باشید:

توری شید گلخانه که یکی از محصولات بسیار کاربردی در صنایع مختلف از جمله کشاورزی است به خاطر کفیت ساخت و مواد اولیه آن و دوام بالایش از محبوبیت زیادی برخوردار است. سوالی که پیش می آید این است که قیمت این توری چگونه محاسبه می شود. برای بررسی روش محاسبه ی قیمت توری سبز گلخانه لازم است که عواملی که می تواند بر قیمت این محصول تاثر گذارد را بدانیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه دهیم:

1-یکی از عوامل تعیین کننده قیمت در توری سایبان یا شید گلخانه روش تولید و نوع بافت توری است که به سه شکل مختلف (بافت تیپ یا فلت، توری سایبان مونوفیلامنت و توری مونوتیپ) تولید می شود، اگر توری به روش مونوفیلامنت تولید شده باشد از دو نوع دیگر قیمت بالاتری دارد چرا که تولید آن پیچیدگی بیشتری دارد و محصول تولید شده به این روش استحکام بیشتری دارد. بعد از این روش، روش مونوتیپ قیمت بالاتری دارد و در نهایت توری های تولید شاده به روش تیپ یا فلت پایین ترین قیمت را دارند.

2-کیفیت ماده ی اولیه ی به کار رفته در تولید توری سایبان در قیمت گذاری آن تاثیر زیادی دارد. همانطور که می دانید توری سایبان از ماده ای به نام پلی اتیلن شفاف که مقاومت بالایی دارد تولید و ساخته می شود. هرچه مرغوبیت این ماده ی پلی اتیلن بالاتر باشد توری تولید شده از استحکام و دوام بالاتری برخوردار خواهد بود و در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر می رود.

3- کیفیت و میزان ماده ی آنتی یو وی به کار رفته در تولید توری و همچنین نوع رنگدانه ی استفاده شده عامل بعدی در تعیین قیمت آن هستند. چرا که طول عمر محصول به این دو عامل بستگی دارد. هرچه ماده ی آنتی یو وی بیشتری در تولید توری به کار رفته باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود و استحکام بیشتری در برابر نور خورشید خواهد داشت.

4-آخرین عامل تعیین کننده قیمت توری شید یا سایبان درصد سایه اندازی محصول یا همان تراکم بافت است که طبیعتاً هرچه تراکم بافت بالاتر باشد توری سنگین تر می شود یعنی وزن واحد آن بالاتر می رود. هرچه درصد سایه اندازی در توری سایبان بیشتر باشد، قیمت نیز بیشتر می شود.

به طور خلاصه توری سایبان محصول پرکاربردی در زمینه های مختلف صنعت، کشاورزی و دامداری است که به دلیل دوام بالا و قیمت مقرون بصرفه گزینه ی مناسبی برای عملیات پوشش و سایه اندازی می باشد. عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصول عبارتند از : نوع بافت، مرغوبیت پلی اتیلن، کیفیت و میزان آنتی یو وی به کار رفته و ترکم یا میزان سایه اندازی توری . اطلاع از عوامل موثر بر قیمت توری سایبان از این جهت مفید است که در هنگام خرید این محصول می توانید با بررسی این عوامل به میزان کیفیت آن پی ببرید و دلیل بالا یا پایین بودن قیمت آن را متوجه شوید و در نهایت انتخاب بهتری داشته باشید.

دانستن این سه نکته ی تعیین کننده در قیمت توری سایبان باعث می شود در زمان خرید بتوانید علت تفاوت قیمت محصولات را متوجه شوید و انتخاب بهتری با توجه به نیازهای خود داشته باشید.

 

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

توری بسته بندی علوفه:

یکی از مشکلات دامداران در مورد علوفه خسارت هایی است که بعد از برداشت به علوفه وارد می شود و کیفیت و کمیت خوراک را کاهش می دهد. یکی از روش های جلوگیری از خسارات وارده به علوفه استفاده از توری های بسته بندی علوفه است که امروز در این مطلب به معرفی آن می پردازیم، با ما همراه باشید:

 همانگونه که از نام آن مشخص است این محصول جهت بسته بندی علوفهی دام مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از توری در بسته بندی علوفه باعث می شود تا علوفه ی جمع آوری شده کمترین میزان تلفات و آسیب را داشته باشد. به علاوه این نوع بسته بندی از کم شدن ارزش غذایی علوفه نیز جلوگیری می کند و حتی کیفیت ظاهری علوفه را نیز حفظ می نماید. 

مزیت دیگر این محصول حفاظت از علوفه در برابر آسیب های جوی و شرایط نامساعد آب و هوایی است. استفاده از توری در بسته بندی علوفه میزان رطوبت جذب شده را نیز تا حد زیادی کم می کند که تاثیر زیادی در کیفیت آن دارد. به دلیل ساختار مقاوم و منظم این توری ها به راحتی می توان آن ها را کشید، جمع نمود و به محکمی بست. زمانیکه علوفه توسط توری ها بسته بندی شده باشند حمل و جابجایی آنها آسان تر است و نظم بیشتری در چیدمان خواهند داشت.

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

کابرد توری سایبان در اجرای روف گاردن:

روف گاردن که به معنای باغ یا باغچه بر روی پشت بام است و معادل فارس یآن بام سبز می باشد، ایده ای مدرن و تقریبا نو است که هدف آن تبدیل تراس و یا پشت بام به فضای سبزاست. اجرای این ایده ی جذاب روف گاردن یعنی تبدیل پشت بام یا تراس منزل به فضایی جهت کشت گل و گیاه مزایای زیادی دارد از جمله کاهش مصرف انرژی و کنترل و تعدیل دمای منزل، زیباسازی ظاهر ساختمان، استفاده ی بهینه از فضا، پاک سازی هوا، فراهم آوردن محیط تفریحی و دلنشین در ساختمان و کم کردن حرارت ساختمان و ...

در اجرای روف گاردن باید به نکات مهمی از جمله عایق بودن کف و زیرسازی اصولی توجه نمود. همچنین گیاهانی انتخاب شوند که توانایی رشد و بازدهی در محیط پشت بام را داشته باشند. گیاه نباید دارای ریشه های با رشد سریع و عمودی باشد که به ساختمان آسیب بزند.

همچنین بهتر است گیاهانی انتخاب شوند که تحمل تابش نور مستقیم خورشید بر خود را داشته باشند و یا شرایطی فراهم شود که بتوان تابش نور خورشید بر آنها را کنترل نمود. به عنوان مثال با کمک توری های سایبان میزان نور دریافتی گیاهان را تنظیم نمود. استفاده از توری سایبان در کنار محافظت از گیاهان از تابش شدید اشعه ی خورشید. آنها را از آسیب های حاصل از وزش باد شدید نیز در امان نگه می دارد. با توجه به تمامی نکاتی که گفته شد گیاهانی مانند پیچک و چمن بهترین گزینه برای کاشت در روف گاردن هستند.

در انتخاب نوع توری سایبان دقت کنید که اگر هدف شما بیشتر حفظ گیاه از تابش نور خورشید است توری های سایبان مونوتیپ گزینه ی مناسب تری هستند و در صورتیکه می خواهید گیاه را از وزش بادهای سنگین حفظ کنید توری های سایبان مونوفیلامنت گزینه ی بهتری هستند.

علاوه بر تمام مزایایی که در بالا ذکر شد استفاده از توری سایبان با ایجاد سایه و کاهش دما محیطی دلپذیر را برای تفریح و استراحت شما در روف گاردن فراهم می نماید.

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

توری سایبان با بافت حلقی یا راشل چیست؟

در مطالب قبلی به معرفی توری سایبان و کاربردهای مهم آن در صنایع مختلف پرداختیم ( از اینجا ببینید: توی سایبان (شید گلخانه) چیست؟ و کاربرد توری سایبان در صنعت). یکی از روش هایی که توری سایبان را میتوان تولید نمود، تولید روش بافت حلقوی است، امروز در این مطلب با چگونگی تولید توری سایبان یا شیدگلخانه با بافت حلقوی بیشتر آشنا می شویم. با ما همراه باشید:

در فرایند تولید شید به این روش اول به فیلم نایلون نیاز داریم به این صورت که مواد پلی اتیلن سنگین به اضافه ی ماده ی یو وی و مقداری رنگدانه و ... باهم مخلوط می شوند و نهایتا به شکل رول نایلون در بخش تولید فیلم با ضخامت های متنوع تولید می گردند.

سپس رول های تولید شده را روی دستگاه اسلیتینگ قرار می دهند و آنها را تبدیل به نخ می کنند. این نخ تولید شده مستقیماً به سمت دستگاه بافندگی می رود. در این دستگاه دو ردیف از سوزن قرار داده شده است تا نخ های وارد شده برای بافته شدن و حرکت اطراف سوزن های زبانه دار هدایت شوند. یک ردیف از سوزن ها تار نامیده می شوند و هریک از آنها اطراف سوزن زبانه داری حرکت می کند و یک گره حلقوی درست می کند. سوزن هایی ردیف دیگر که پود نام دارند بین دو یا چند سوزن زبانه دار در حرکت هستند و تارهای حلقوی شده را به هم متصل می کنند تا یک سطح تشکیل شود.

انواع مختلفی از توری سایبان با بافت حلقوی وجود دارد که آنها را بر حسب تعداد گره های حلقوی یا تعداد ردیف های تار دسته بندی می کنند و معمولا تعداد ردیف در اینچ در نظر گرفته می شود.

آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب کشور.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

مراحل نصب توری گابیون:

امروز در این مطلب قصد داریم در مورد مراحل نصب توری گابیون صحبت کنیم لطفاً تا انتها با ما همراه باشید:

توری گابیون که به آن تورسنگ یا توری سنگ نیز گفته می شود یکی از تولیدات پرکاربرد صنایع مفتولی است که ظاهر و ساختار آن شباهت زیادی به توری مرغی دارد . کاربرد عمده ی این محصول نگهداری شن ، ماسه، سنگ و حتی بتن است که در گذشته با هدف ساخت سنگر های دفاع در جنگ و همچنین جلوگیری از طغیان رود و سیل از آن استفاده می شده. مفتول به کار رفته در توری گابیون، مفتول گالوانیزه گرم است که باعث می شود در برابر رطوبت و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشد. در ساخت این محصول مفتول ها به صورت شش ضلعی به همدیگر بافته می شوند.

نصب و اجرای توری گابیون شامل 4 مرحله ی اصلی می باشد:

  • اتصال: در این مرحله توری ها را با استفاده از سیم به صورت محکم به همدیگر متصل می کنند به شکلی امکان نگه داشتن سنگ ها را داشته باشد.
  • ژئوتکستایل: برای جداسازی و فیلترکردن از ژئوتکستایل استفاده می شود. انتخاب نوع مناسب ژئوتکستایل با توجه به کاربرد گابیون مورد نظر اهمیت زیادی دارد.
  • پرنمودن با سنگ: سنگ های مناسب که از قبل جمع آوری شده. سنگ های مورد استفاده باید در اندازه ی مناسب، شسته شده و تمیز باشند.
  • ساخت قاب: هدف این مرحله راحتی در همتراز کردن سطوح گابیون می باشد.

نکته ی مهمی که با توجه داشته باشید این است که سطحی که گابیون قرار است روی آن قرار گیرد باید حتماً صاف و هموار باشد و بایستی سطح را از هرگونه پوشش گیاهی یا آلودگی پاکسازی نمود.

 

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

یکی از بهترین روش ها برای حفاظت از گیاهان در برابر نور خورشید و آسیب های آن استفاده از شید گلخانه یا همان توری سایبان است. استفاده از تور سایبان بخاطر قیمت مناسب و وزن پایین آن روش مقرون بصرفه و مناسبی در صنایع گلخانه ای می باشد.

طول عمر توری های سایبان بستگی به کیفیت مواد اولیه ای دارد که توری از آن ها تولید شده است و طبیعتاً هرچقدر مواد اولیه باکیفیت بالاتری باشند عمر توری ها نیز بالاتر خواهد بود.البته علاوه بر مواد اولیه موارد دیگری نیز بر طول عمر شیدگلخانه اثر گذار است که در ادامه به آن می پردازیم.

در مقایسه با سایر محصولات مشابه در این زمینه، طول عمر توری های گلخانه یا شید سایبان نسبتاً زیاد است و می توان گفت این توری ها اگر به صورت صحیح و اصولی نگهداری و استفاده شوند، می توانند 5 سال بصورت مفید کار کنند و بعد از این مدت بهتر است که توری تعویض شود زیرا کارایی خود را از دست میدهد و رفته رفته هیچ کارایی نخواهد داشت.

یکی از مواردی که گذشت زمان روی آن تاثیر زیادی دارد درصد سایه اندازی توری سایبان است. همانطور که می دانید توری شید یا سایبان درصد سایه اندازی مختلفی دارند که هرچه بالاتر باشد میزان عبور نور خورشید از آن کمتر است و سایه ی بیشتری می اندازد (توجه کنید که در مناطقی که آب و هوای گرم خشک دارند بهتر است از توری های با درصد سایه اندازی بالا و در مناطقی که هوا معتدل است و شدت نور خورشید خیلی بالا نیست از درصدهای پایین تر استفاده می شود). با گذشت زمان و مخصوصاً بعد از عمر مفید توری سایبان، از درصد سایه اندازی توری نیز کاسته می شود و نور خورشید بیشتری از آن می تواند عبور کند تا جاییکه دیگر نیاز به تعویض توری ضروری می شود.

در مطلب قبلی به نقاط آسیب پذیر توری اشاره کردیم ( از اینجا ببینید:نکات نگهداری از توری سایبان در زمستان) که کدام نقاط توری در زمان نصب امکان پارگی و آسیب بیشتری دارند و راه حل آن نیز در همان مطلب گفته شد.

نکته مهم بعدی این است که قبل از خرید حتما در مورد ابعاد مورد نیاز به قطعیت برسید و تا جایی که ممکن است طول و عرض توری را طوری انتخاب کنید که نیازی به دوختن و درز دار شدن توری نباشد.

همچنین در حین نصب بهتر است که از افراد متخصص کمک بگیرید که در جابجایی و نصب توری با اجسام تیز و .. برخورد نداشته باشد و آسیب نبیند.

شستن توری ها با فشار زیاد آب باعث آسیب به توری و کاهش عمر آن می شود.

و همانطور که در مطلب قبلی اشاره کردیم تا جایی که امکان دارد توری ها را در فصل سرما جمع آوری کنید که برف و باران به آن آسیب نزند و آن ها را در مکانی مناسب و امن نگه دارید که ضربه و آسیب فیزیکی به آن نخورد، گرد و خاک روی آن ننشیند و همچنین نور آفتاب به آن نتابد.

برای خرید محصولات  آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

یکی از مواردی که در کشاورزی و باغبانی می تواند باعث بالارفتن میزان تولید و برداشت محصولات با کیفیت تر شود استفاده از توری های مختلف در نگهداری از گیاهان است. توری ها بخاطر پایین بودنوزنشان و همچنین قیمت مقرون به صرفه ای که دارند و همچنین عمر مفید نسبتاً طولانی یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ گل و گیاه در برابر آفتاب، سرما، گرما و .. هستند. انواع مختلفی از توری ها وجود دارند که در کشاورزی و باغبانی استفاده می شوند و در این مطلب به معرفی این توری های مفید و پرکاربرد در صنعت باغبانی، کشاورزی و گلخانه داری می پردازیم:

تور سایبان (شید سبز گلخانه ای): که با هدف ایجاد سایه و همچنین پایین آوردن دمای گلخانه از آن استفاده می شود.

تور ضدتگرگ: از محصولات به خصوص محصولات جالیزی و باغی در برابر باران های سنگین و همچنین بارش تگرگ و حتی بادهای سنگین حفاظت می نماید.

تور برداشت محصول: از آن برای جمع آوری راحت تر محصولاتی مانند بادام، زیتون، توت، انجیر و ... استفاده می شود.

 توری ضد سرما: این توری درختان مختلف از جمله مرکبات، زردآلو، صیفی جات، به، بادام، سیب و ... را از آسیب های ناشی از سرما ( مانند سرمازدگی، یخ زدن شبنم، ریزش شکوفه ها بخاطر وزش باد و...) در امان نگه می دارد.

توری بادشکن: کاربرد اصلی این توری پایین آوردن سرعت باد و آسیب های ناشی از آن در ساختمان های مرتفع و همچنین مزارع است.

توری راشل: برای بسته بندی راحت محصولات محتلف از جمله پیاز، سیب زمینی و ... از این توری استفاده می شود.

توری ضد پرنده: حفاظت از درختان و میوه های آن ها در برابر پرندگانی که با خوردن محصولات به آنها خسارت وارد می کنند.

شرکت آرکاتور اولین تولید کننده توری سایبان (شید) با بافت حلقوی در مرکز و جنوب ایران می باشد. شما مشتری محترم میتوانید برای دریافت لیست قیمت کامل محصولات آرکاتور و یا اطلاع از شرایط دریافت نمایندگی به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی

تماس با ما

تشک گابیونی چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که میدانید توری گابیون کاربرد زیادی در ساخت و ساز، عمران و راه سازی دارد، یکی از چندین کاربرد این توری استفاده از آن در ساخت تشک های گابیونی است در این مطلب به معرفی تشک گابیونی و کاربرد این محصول می پردازیم لطفا با ما همراه باشید:

تشک های گابیونی یا گابیون های تشکی تقریبا همان سبدهای گابیونی هستند ( مکعب های ساخته شده از توری گابیون که با سنگ پر می شوند.) با این تفاوت که تشک گابیونی نسبت به سبد گابیونی ارتفاع کمتری دارد و همچنین سطح مقطع آن نسبت به سبدگابیونی پهن تر و وسیع تر است. 

از تشک های گابیونی برای پایین آوردن سرعت امواج و همچنین پیشگیری از فرسایش استفاده می شود. معمولاً چند تشک گابیونی را به صورت پله ای کنار هم میچینند تا از فرسایش خاک توسط آب جلوگیری کند.

علت اینکه به آنها تشک گابیون گفته می شود این است که دقیقا مانند تشک طول و عرض بیشتر اما ارتفاع کمی دارند. توری های مورد استفاده در ساخت تشک گابیونی از مفتول با تراکم بالا ساخته می شود.

 

 

برای خرید محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

معرفی مفتول گالوانیزه:

یکی از پرکاربردترین و مهم ترین محصولات در صنایع مفتولی، مفتول گالوانیزه است که از آن در تولید توری های مختلف و سایر محصولات استفاده می شود. با ما در این مطلب همراه باشید تا ببا این محصول پرکاربرد آشنا شویم:

مفتول گالوانیزه به این صورت تولید می شود که ابتدا مفتول سیاه را از فرایندهای گالوانیزاسیون و سپس نورد گرم و سرد عبور می کند و سپس سطح مفتول با پوششی از فلز روی پوشانده می شود که این مسئله مانع از پوسیدگی و خوردگی مفتول می گردد. مفتول گالوانیزه مقاومت بالایی در برابر زنگ زدن در شرایط مرطوب دارد و در شرایط جوی مختلف هیچ آسیبی نمی بیند. سطح مفتول های گالوانیزه معمولا صاف و صیقلی هستند. یکی از دلایل پرمصرف بودن آن نگهداری، نصب و تعمیر راحت آن است. مورد دیگر بالا بودن عمر مفید این محصول است که آن را پرطرفدار نموده. یکی دیگر از ویژگی های این مفتول قابلیت بالای آن در انعطاف پذیری و خمکاری است.

یکی از موارد مصرف مهم مفتول گالوانیزه استفاده از آن در پروژه های ساختمانی است و علت آن استحکام بالای این محصول است. همچنین در نصب تابلوهای بزرگ از این مفتول مستحم استفاده می شود.

مفتول گالوانیزه در دونوع گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید می شود.

همانطور که مطالعه نمودید مفتول گالوانیزه نقش مهم در صنایع مختلف بالاخص تولید توری و ساختمان سازی دارد . البته کاربرد آن به این موارد محدود نمی شود و در صنایع مختلف از جمله تولید کابل های برق، کشاورزی و حتی تولید تجهیزات دندانپزشکی نیز به کار برده می شود.

 

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

معرفی توری مرغی و انواع آن:

یکی از توری های پرکاربرد در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی و کشاورزی توری مرغی است که در این مطلب قصد داریم به معرفی آن بپردازیم. توری مرغی در دو نوع ایرانی و چینی تولید می شود که توری ایرانی کیفیت بالاتری دارد. توری های مرغی ساخت ایران در دو مدل توری مرغی گالوانیزه گرم و توری مرغی گالوانیزه سرد تولید می شوند ولی توری مرغی چینی فقط به صورت گالوانیزه سرد موجود است. مفتول به کاربرده شده در تولید توری های مرغی نسبت به سایر توری ها مفتولی نازک تر و سبک تر است. توری های مرغی را به شکل های مختلف (ضخامت مفتول، وزن، سایز چشمه و ...) میتوان دسته بندی نمود که ما در اینجا توری ها را براساس ماده ی اولیه ای ه توری از آن تولید شده دسته بندی نموده ایم:

انواع توری مرغی:

1-توری مرغی گالوانیزه سرد: در تولید این نوع توری از مفتول های نازک تر استفاده می شود که در نتیجه محصول وزن کمتری خواهد داشت. توری گالوانیزه سرد نسبت به گالوانیزه گرم قیمت پایین تری دارد.در بازار ایران توری مرغی گالولنیزه سرد در دو مدل ایرانی و چینی موجود است که نوع داخلی کیفیت بالاتری دارد.

2-توری مرغی گالوانیزه گرم:در تولید این نوع توری از مفتول های گالولنیزه گرم استفاده می شود که ضخامت بالاتری دارند و مستحکم تر هستند. توری مرغی گالوانیزه گرم عمربالاتری دارد و در برابر خوردگی مقاوم است و طبیعتاً قیمت بالاتری نسبت به توری مرغی گالوانیزه سرد دارد.

3-تروی مرغی پلاستیکی: این توری که مشخصاً از پلاستیک تولید می شود انواع مختلفی از سایز چشمه و وزن و رنگ دارد. برخی توری های مرغی از موادی تولید می وشند که در برابر نور خورشید مقاوم هستند و پوسیده نمی شوند. اگر درتولید این محصول از مواد بازیافتی استفاده شود کیفیت آن به شدت پایین می آید و توری بسیار شکننده و ضعیف خواهد بود.

 

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

توری مرغی در ساخت و ساز چه کاربردهایی دارد؟

توری مرغی کاربرد گسترده ای در صنایع و مشاغل مختلف دارد. امروز در این مطلب بر کتبرد این توری در صنعت ساختمان تمرکز میکنیم

با ما همراه باشید:

تور مرغی که معمولاً از آن برای حصارکشی استفاده میشود کابردهای وسیع و متنوع دیگری نیز دارد که یکی از آنها صنعت ساخت و ساز است. شاید حتی بتوان گفت بیشترین کاربرد توری مرغی در ساختمان سازی است. از توری مرغی برای ایجاد زیرساخت گچ و کاشی ها و همچنین ایجاد پوشش در ستون های ساختمان استفاده میشود. در ساخت ستون ها، توری مرغی به عنوان محافظ و نگه دارنده پشم شیشه نیز کاربرد دارد.

نکته مهم و کاربردی: با توجه به اینکه ضریب انبساط حرارتی گچ و توری مرغی تفاوت زیادی دارند، توصیه میشود در گچ کاری از توری مرغی گالوانیزه استفاده شود تا در زمان تغییر دمای شدید یا ناگهانی گچ ترک نخورد و استحکام بالایی داشته باشد.

مزایای استفاده از تور مرغی در ساختمان سازی:

همانطور که می دانید چشمه های تور مرغی به شکل شش ضلعی می باشند که این ساختار 6 گوشه موجب می شود نیرو در یک نقطه متمرکز نشود و در همه جهات پخش گردد.

همچنین جنس انعطاف پذیر توری مرغی باعث نصب راحت آن در گوشه و مکان های زاویه دار می گردد.

گالوانیزه بودن توری مرغی مانع از خوردگی آن میشود، بطوریکه در دراز مدت خواص فیزیکی آن حفظ می شود.

 

برای خرید محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

احتمالا شما هم مثل خیلی از افراد کاربرد توری سایبان را فقط مربوط به کشاورزی و گلخانه ها می دانید درحالیکه قبلیت بالا و کاربری آسان این محصول باعث شده که در انواع محیط های مختلف کاربرد داشته باشید که یکی از این موارد محیط های صنعتی می باشد.

در محیط های صنعتی استفاده های مختلفی از توری سایبان می شود از جمله برای پوشش انبار محصولات و حفاظت آنها از آسیب در برابر نور آفتاب

یا برای مثال زمانیکه ظرفیت انبار تکمیل شده و کاخانه مجبور است موقتا از محیط روبازی مثل حیاط برای نگهداری محصولات تولیدی استفاده کند ، براحتی می توان با نصب توری سایبان از کیفیت محصولات محافظت نمود. 

مورد استفاده دیگر اینکه زمانیکه محصولات در حال بارگیری در ماشین هستند می توان سقف پارکینگ خودرو در حال بارگیری را با توری سایبان پوشاند تا از خرابی محصول هنگام بارگیری بخاطر تابش آفتاب جلوگیری شود بخصوص برای مواد غذایی که تازگی آنها اهمیت زیادی دارد و نور خورشید می تواند موجب فاسد شدن آنها گردد.

برای خرید محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

در خرید توری حصاری به چه نکاتی توجه کنیم؟

فنس یا همان توری حصاری دارای 4 مشخصه اصلی و مهم می باشد که لازم است در هنگام خرید به این 4 مشخصه دقت نمایید چرا که در کارایی محصول و هزینه خرید تاثیر بسزایی دارد

آشنایی با این 4 مشخصه می تواند  به شما در خرید محصول کمک زیادی کند:

1) جنس:

توری حصاری در بازار در 3 جنس مختلف وجود دارد: فولاد گالوانیزه، فولاد گالوانیزه با روکش pvc و فولاد سیاه که لازم است با توجه به نوع کاربرد تور حصاری یکی از این سه جنس را انتخاب کنید

2)ارتفاع:

این محصول از ارتفاع 50 سانتی متر تا 3 متر برحسب نیاز مشتری قابل تولید است.

3) ابعادچشمه:

 چشمه ها در توری حصاری معمولاً در ابعاد 4، 5، 6 و 7 سانتی متر می باشند.هرچه اندازه چشمه های توری کوچکتر باشند، توری وزن بیشتری خواهد داشت و طبیعتاً گران تر خواهد بود. توجه کنید که توری های با چشمه های کوچکتر دارای استحکام، طول عمر و امنیت بیشتری می باشند. 

4)قطر مفتول:

توری های حصاری با قطر مفتول متفاوت تولید می شوند ولی به طور معمول قطر مفتول ها مابین 2.2 تا 4 میلی متر می باشد. مشخص است که با زیاد شدن قطر مفتول، توری سنگین تر و در نتیجه گران تر خواهد شد اما طول عمر، امنیت و استحکام آن نیز بالاتر می رود.

نکته مهم: وقتی در مشخصات توری حصاری گفته می شود چشمه ی 6/5 سانت با مفتول 2/5 میلی متر، باید به این نکته توجه داشته باشید که بعضی از تولیدکنندگان دقیقاً چشمه ی 6/5 سانت با مفتول 2/5 میلی متر را تولید می کنند، اما برخی دیگر از تولیدکنندگان، ابعاد واقعی چشمه ها، به جای 6/5 سانت 6/7 سانت است و قطر واقعی مفتول به جای 2/5 میلی متر 2/4 یا 2/3 میلی متر است که این مسئله تفاوت 10 تا 15 درصدی در قیمت ایجاد می کند، حتماً زمان استعلام قیمت، به این مسئله توجه داشته باشید. 

در ادامه ویدئو مربوط به نکات مهم درخرید توری حصاری را می توانید مشاهده بفرمایید:

 

برای خرید محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

معمولا در دامداری ها در تعدادی از فصول سال به علت عدم وجود پوشش سقفی مناسب مسئله ی تابش بیش از حد و مضر نور خورشید وجود دارد. تابش مستقیم نور خورشید بر روی دام باعث آزار حیوانات می شود، همچنین با بالا رفتن دمای بدن دام احتمال بروز بیماری در آنها افزایش می یابد. یکی دیگر از معضلات  بالارفتن دما هجوم انواع حشرات به محل می باشد.

راحت ترین و بهترین روش برای جلوگیری از موارد فوق استفاده از توری سایبان در دامداری ها می باشد تا ضمن خنک نمودن هوای دامداری از حیوانات در برابر اشعه آفتاب محافظت کند.

ویژگی ها و موارد استفاده از شبکه توری سایبان برای دامداری ها:

نصب و جمع آوری راحت در فصول مختلف و در صورت جابجایی 

متعادل نمودن هوای دامداری در گرما و سرمای شدید

جلوگیری از ورود هوای سرد

جلوگیری از ورود حشرات و پرندگان

هزینه پایین نسبت به سایر روش ها

قابلیت شستشو

جلوگیری از ورود گرد و غبار

 

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

 

معرفی توری محافظ درخت یا توری ضدپرنده

پرندگان هرساله خسارت زیادی به میوه های درختان، مزرعه ها و باغات وارد می کنند. برای جلوگیری از آسیب پرندگان، بهترین راه حل استفاده از توری های ضدپرنده است.

ویژگی ها و کاربردهای شبکه توری ضدهجوم پرندگان:

جلوگیری از آسیب به انواع درختان در باغات انجیر، گیلاس، انگور، خرمالو و...

سبک بودن تور ضدپرنده هنگام نصب روی درخت

رسیدن نور مناسب به درخت، ضمن حفظ کارایی شبکه برای ممانعت از نوک زدن پرندگان به میوه های درخت

.

برای خرید این محصول و سایر محصولات آرکاتور (انواع توری سایبان، زیردرختی، سایبان کولرآبی و ...) و یا دریافت نمایندگی فروش محصولات، از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

دریافت لیست قیمت

درخواست نمایندگی فروش

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آرکاتور می‌باشد.